Wczytuję dane...
Prawdy i mity dotyczące soczewek kontaktowych

Prawdy i mity dotyczące soczewek kontaktowych

 

1. Soczewki kontaktowe są niewygodne:

 Mit ten wiąże się z początkami stosowania soczewek kontaktowych na dużą skalę. W ostatních latách nastąpił duży postęp technologiczny. Najnowsze soczewki kontaktowe są wykonane z niezwykle miekkich i cienkich materiałów, doskonale utrzymują wilgoć, co pozwala na odczuwanie jeszcze większego komfortu podczas ich noszenia. Konstrukcja soczewek pozwala na  dopasowanie sie ich do unikalnego ksztaltu Twojej gałki ocznej. Prawidłowo pielęgnowane soczewki sprawią, że...nie będziesz ich czuł.


2. Aplikacja soczewek -  bolesna i niewygodna?

Neagtywna reakcja na pomysł wkladania sobie obcego ciała do oka jest zupełnie normalna. Początkowe uczucie niepewności i strachu jest całkowicie zrozumiałe. Gdy jednak specialista pokaże Ci haj prawidłowo zakładać i zdejmować soczewki, szybko przekonasz sie jakie to proste. Miliony ludzi każdego dnia zakłada i zdejmuje soczewki kontaktowe, więc nie ma czego się bać. Spróbuj :)


3. Noszenie soczewek kontaktowych prowadzi do infekcji oczu.

Soczewki same z siebie nie powodują zakażeń. Czynią to drobnoustroje, które mogą pojawić się na powierzchni brudej soczewki. Stosując się do zaleceń Twojego specjalisty i kilku zasad pielęgnacji soczewek kontaktowych unikniesz nieprzyjemności, a Twoje soczewki będą Ci służyć przez cały okres ich przydatności. Warto takže pamiętać o regularnej wymianie soczewek i nie przekraczaniu terminów. Jeśli soczewki są typu „miesięcznego“, noś je maksimum miesiąc. Jeśli „dwutygodniowe“ – dwa tygodnie. Terminowa zmiana soczewek zmniejsza możliwości odkładania się białka, tłuszczów i innych osadów, które stanowią pożywkę dla zarazków. Jeśli będziesz prawidłowo dbał o higiene podczas aplikacji i zdejmowania soczewek, Twoje oczy na pewno pozostaną zdrowe.

 

4. Soczewki kontaktowe nie są zdrowe

Materiały, z których produkuje się obecnie soczewki kontaktowe, są biokompatybilne. Podobne materiały wykorzystywane są często w innych dziedzinach medycyny. Materiały te przepuszczają wystarczającą ilość tlenu, dlatego też w przypadku nowoczesnych soczewek silikonowo-hydrożelowych problem z niewystaczającą ilością tlenu docierającego do rogówki nie istnieje. Soczewki produkowane są w oparciu o konstrukcję odpowiadającą kształtowi rogówki, co zapewnia maksymalny komfort. Jeśli soczewki zostały odpowiednio dobrane przez specjalistę oraz są właściwie pielęgnowane, to stanowią zdrową metodę korekcji wad wzroku.